Jak pokazuje doświadczenie, w większości przypadków jest tak, że przedsiębiorstwa, które planują zainicjować działalność gospodarczą w Polsce, muszą się liczyć z koniecznością zatrudnienia pracowników. Wiąże się to z potrzebą przeprowadzenia odpowiedniej rekrutacji, która pozwoli skomponować zespół wykwalifikowanych osób, które znajdą zatrudnienie w nowej firmie. Dążąc do tego, aby ich praca była w pełni efektywna, warto skorzystać z zaawansowanych usług zarządzania pracownikami, w ramach których wdrażane są chociażby specjalne programy motywacyjne. Planując zatrudnienie w nowo otwieranym oddziale firmy, nie można również zapomnieć o obsłudze kadrowej, która zadba nie tylko o dokumentację pracowniczą, ale również terminową wypłatę pensji, premii i ewentualnych dodatków funkcyjnych.

 

Niezależnie od tego, czy w ramach inicjowania działalności gospodarczej na polskim rynku konieczne jest zatrudnienie kilku, kilkudziesięciu, czy też kilkuset pracowników, za każdym razem należy przeprowadzić staranną rekrutację. W jej ramach wykorzystuje się zaawansowane i w pełni skuteczne techniki selekcjonowania kandydatów, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie o pracę. Zaawansowany proces rekrutacyjny, składający się z kilku etapów specjalnie przygotowanych rozmów kwalifikacyjnych, a czasem również określonych zadań do wykonania, w znaczący sposób minimalizuje ryzyko podjęcia nieodpowiedniej decyzji o wyborze pracownika. Warto więc skorzystać z fachowej pomocy, jaką proponujemy w naszej szerokiej ofercie. Dzięki współpracy z najwyższej klasy specjalistami od HR jesteśmy w stanie skutecznie uformować zespół pracowników, który będzie odpowiadał oczekiwaniom debiutującego na naszym rynku przedsiębiorcy.

Nie ulega wątpliwości, że adekwatne kwalifikacje są kluczowym czynnikiem przy wyborze kadry pracowniczej. Poziom produktywności pracy w dużej mierze zależy bowiem od kompetencji osób, które ją wykonują. Należy mieć jednak świadomość, że wydajność, a co za tym idzie również zaangażowanie i lojalność wobec firmy, można odpowiednio stymulować, a w konsekwencji również wzmacniać i pogłębiać. Służą temu specjalne narzędzia wykorzystywane w procesach zarządzania pracownikami. Zaliczyć do nich można m.in.:

 • przygotowanie unikalnych strategii komunikacyjnych, ich wdrażanie i monitorowanie,
 • budowanie dobrych relacji między pracownikami oraz na linii przełożeni – podwładni,
 • integrowanie zespołu pracowniczego i wzmacnianie zaufania,
 • kształtowanie polityki przyjaznej firmy i tym samym wzrostu lojalności,
 • przeprowadzanie specjalnych kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje,
 • wdrażanie projektów i programów motywacyjnych,
 • wykreowanie liderów odpowiedzialnych za zarządzanie podzespołami,
 • opanowywanie ewentualnych kryzysów powstałych w zespole.

Sprawna i fachowa obsługa kadrowa to kluczowy element w prowadzeniu firmy. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalistów można mieć pewność, że dokumentacja pracownicza będzie sporządzana w sposób nie budzący wątpliwości i zgodnie z obowiązującymi standardami dotyczącymi m.in. ochrony danych osobowych. Warto, aby wchodzący na rynek przedsiębiorca zwrócił na tą kwestię szczególną uwagę, gdyż właściwe zarządzanie aktami osobowymi jest wyznacznikiem profesjonalnego funkcjonowania debiutującej firmy. W ramach efektywnej administracji kadrowej duże znaczenie odgrywa również obsługa płacowa. Powierzenie tego rodzaju zadań specjalistom sprawi, że wynagrodzenia będą w pierwszej kolejności w pełni poprawnie naliczane, a następnie terminowo wypłacane.

Nie tylko debiutujący na nowym rynku przedsiębiorcy dostrzegają, że duży potencjał pracowniczy drzemie w obcokrajowcach. Ich kompetencje i umiejętności językowe mogą się okazać dużym atutem w przeprowadzanych procesach rekrutacyjnych. W tym celu warto skorzystać z oferowanego przez nasz zespół wsparcia w zakresie legalizacji zatrudnienia pracowników z zagranicy. Tego rodzaju usługa ma charakter uzupełniający względem rekrutacji. Polega ona na usprawnieniu w zakresie spełnienia wszelkich formalności związanych z rejestracją pobytu obcokrajowców w Polsce. Uwzględniając istniejące okoliczności, nasi specjaliści pomogą wskazać najlepsze rozwiązania i przygotować niezbędne dokumenty, a także wspomagać w kontaktach z urzędami.

W ramach zaawansowanych procesów zarządzania pracownikami warto rozważyć również opcję monitoringu i kontroli, która polega na weryfikowaniu efektów pracy zatrudnionych osób. Tego rodzaju usługę proponujemy szczególnie tym przedsiębiorcom, którzy wchodząc na polski rynek nie mogą sobie pozwolić na stałą obecność w biurze przedstawicielstwa.

 Dowiedz się więcej o naszych usługach:

 • rekrutacja
 • zarządzanie pracownikami
 • obsługa kadrowa
 • legalizacja zatrudnienia pracowników z zagranicy
 • monitoring i kontrola